ana sayfa

hakkımızda

hizmetlerimiz

uygulamalar

iletişim

      

haberler


Avrupa Tasarım Yönetimi Ödülü'nden Türkiye'ye 4 Ödül

İzmir Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi'nin (İzmir ABİGEM) Türkiye temsilciğini üstlendiği proje'de Tariş Zeytin, T-Box, Nurus ve Demirden Tasarım Avrupa Tasarım Yönetimi Ödülü kazanan firmalar arasında yer aldı.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Avrupa Tasarım Yönetimi Ödülü (DMEA) Töreni'nden Türkiye 4 ödül alarak ayrıldı. 22 Kasım 2007'de Almanya'nın Essen  kentindeki Red Dot Tasarım Müzesi'nde düzenlenen törende 26'sı mansiyon olmak üzere 44 ödül sahiplerini buldu. Avrupa çapında ülke temsilcileri tarafından seçilen firma ve organizasyonların tasarım yönetimi konusundaki çalışmalarını güvenilir bir süreç dahilinde değerlendirmek ve seçilen firmaların başarılarını ortaya koymak amacıyla düzenlenen yarışma 22 Kasım 2007'de Almanya'nın Essen kentindeki Red Dot Tasarım Müzesi'nde düzenlenen Ödül Töreni ile sona erdi. Yarışmanın ilk yılında adaylar; mikro, küçük, orta ve büyük şirketler, tasarıma yeni başlayanlar ve kar odaklı olmayan kurumlar olarak 6 ayrı kategoride değerlendirildi.

Düzenlenen törene Avrupa Komisyonu İşletme ve Sanayi Genel Müdürlüğü İnovasyon Politikaları Geliştirme Bölümü Başkanı Reinhard Büscher, Almanya'nın North Rhine Westphalia Eyaleti Avrupa ve Federal İlişkiler Bakanı Andreas Krautscheid, Türkiye Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı Essen Başkonsolosu Dr. Hakan Akbulut ve tasarım odaklı organizasyonların temsilcileri katıldı.  19 Avrupalı kurumun yürüttüğü proje ortakları arasında yer alan İzmir ABİGEM ödülün Türkiye'deki temsilciliğini yapmıştır.


Yarışmada ödül kazanan tüm eserler Avrupa Tasarım Yönetimi Ödülleri Sergisi'nde  30 Aralık 2007'ye kadar meraklıları ile buluşacak.